- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- Wooden Skids
Wooden Skids
Offering you a complete choice of products which include 1000x1200x156mm wooden skids.
1000x1200x156mm Wooden Skids
Product Price: Rs 3,500 / Cubic FeetGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Cubic Feet
Product Details:
| Size | 1000 x 1200 x 156 mm |
| Entry Type | Four Way |
| Load Capacity | 750kg |
| Wood Type | Pine Wood |
| Treatment Type | Fumigated |
| Thickness | 12 mm |
| Weight | 10 kg |
| Color | Brown |
| Finishing | Smooth |
Yes! I am InterestedRequest A Callback