- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- Wooden Packing Pallets
Wooden Packing Pallets
Manufacturer of a wide range of products which include cp3 wooden pallet and export wooden pallets.
Cp3 Wooden Pallet
Product Price: Rs 950 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Details:
| Size | 1219 x 1016 mm |
| Entry Type | 2 Way |
| Pallet Type | Stringer Pallet |
| Shape | Rectangular |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Wood Type | Pinewood |
| Treatment Type | Fumigated |
| Thickness | 18 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Export Wooden Pallets
Product Price: Rs 1,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Details:
| Size | 1200 x 800 mm |
| Entry Type | 2 Way |
| Pallet Type | Block Pallet |
| Shape | Rectangular |
| Load Capacity | 1500 kg |
| Wood Type | Rubber Wood |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Brown |
| Nails Used | Plain Nails |
Yes! I am InterestedRequest A Callback