- Home
- »
- Products & Services
- »
- Storage Pallet
Storage Pallet
Leading Manufacturer of heavy material storage pallet from Panvel.
Heavy Material Storage Pallet
Product Price: Rs 1,800 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Details:
| Pallet Material | Plastic |
| Storage Type | Racking |
| Usage | Heavy Racking |
| Static Load | 500 kg |
| Entry Type | Four Way |
| Dynamic Load | 1000 kg |
| Pallet Size | 1200×1000 mm |
| Top Deck Type | Open Deck |
| With Runners | Two Runners |
| Surface Finish | Painted |
Yes! I am InterestedRequest A Callback