- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- Pallet Truck
Pallet Truck
Leading Manufacturer of nilkamal pallet truck from Panvel.
Nilkamal Pallet Truck
Product Price: Rs 12,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Details:
| Load Capacity | 2000 kg |
| Truck Type | Hydraulic |
| Fork Length | 900 mm |
| Fork Width | 520 mm |
| Body Material | MS |
| Wheel Material | Nylon |
| Min Fork Height | 75 mm |
| Max Fork Height | 175 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback