- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- Four Way Wooden Pallet
Four Way Wooden Pallet
Manufacturer of a wide range of products which include 1000kg four way fumigated wooden pallet and 500 kg four way fumigated wooden pallets.
1000Kg Four Way Fumigated Wooden Pallet
Product Price: Rs 890 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Details:
| Entry Type | 4 Way |
| Wood Type | Pine |
| Shape | Rectangular |
| Pallet Type | Pinewood |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Size | 1200 x 1000 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Natural |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
500 Kg Four Way Fumigated Wooden Pallets
Product Price: Rs 950 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Details:
| Pallet Type | Four Way |
| Size (LxW) | 800 mm X 1200 mm |
| Shape | Rectangular |
| Wood Type | Soft Wood |
| Load Capacity | 500 kg |
| Size | 1200 x 1000 mm |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Natural |
| Entry Type | 4 Way |
| Nails Used | Plain Nails |
Yes! I am InterestedRequest A Callback