- Home
- »
- Products & Services
- »
- Air Freight Pallets
Air Freight Pallets
Manufacturer of a wide range of products which include air freight pallets.
Air Freight Pallets
Product Price: Rs 2,450 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Details:
| Pallet Material | Paper |
| Pallet Weight | Up To 5 kg |
| Entry Type | Four Way |
| Pallet Size | 1200×800 mm |
| Load Capacity | 300 kg |
| Fumigation Status | Non Fumigation |
| Usage | Export |
| Recyclable | Yes |
| Water Resistance | Water Resistant |
Yes! I am InterestedRequest A Callback